وبلاگ TagMinds

پنج نکته‌ باریک‌تر از مو برای بازاریابی با اینستاگرام

top-5-instagram-tips-for-persian-business

اینستاگرام محبوب‌ترین پلتفرم به اشتراک‌گذاری تصاویر نزد کاربران است. حضور گروه‌های مختلف جامعه در این اپلیکیشن باعث شده تا شرکت‌های تجاری هم به این فضا علاقه‌مند شوند. برای جلب نظر مخاطبان سخت‌گیر اینستاگرام،روش‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به پنج شیوه‌ای اشاره می‌کنیم که اغلب کمپانی‌های مطرح آن را به کار گرفته و نتایج چشم‌گیری به دست آورده‌اند.

شماره یک: ویدئوهای 15 ثانیه، یکی از امکانات نسبتا جدید این اپلیکیشن هستند. این ویژگی برای مخاطبان این برنامه بسیار محبوب بوده و باعث افزایش تعاملات مخاطبان با محتوای اینستاگرام شما می‌شود. تهیه و منتشر کردن ویدئوهای جذاب و کوتاه، باعث بهبود رتبه شما در جست‌و‌جوی اینستاگرام شده و می‌تواند برایتان فالوئرهای بیشتری برایتان جذب کند.

شماره دو: هشتگ‌ها و Trendها مهم و جاری اینستاگرام را رصد کنید. گاهی اوقات اتفاقاتی در فضای این شبکه رخ می‌دهد و کاربران درباره آن صحبت می‌کنند. این موضوعات محبوب را همواره پایش کرده و به سرعت درباره آن‌ها واکنش نشان دهید. این گونه در نتایج جست‌وجوی احتمالی کاربران بیشتر ظاهر خواهید شد و نام مجموعه‌تان را بیشتر بر سر زبان‌ها خواهید انداخت.

شماره سه: با مخاطبانتان رابطه‌ای دوستانه و صمیمانه ایجاد کنید. اینستاگرام فضای منتشر کردن عکس‌ها و بیانه‌های خشک و رسمی نیست. با کاربران صفحه‌تان تعاملی دوستانه برقرار کنید. با آن‌ها به مکالمه پرداخته و انتقادها و نظراتشان را با لحنی صمیمانه پاسخ دهید.

شماره چهار: لطفاً از آن طرف بام هم نیفتید. اگر تجارت شما مربوط به فروش یک سرویس یا کالای خاص است، هیچ اشکالی ندارد که تصاویر بامزه و جالب را هم ارسال کنید. ولی حواستان باشد که این تبدیل به یک روال دائم برای حساب کاربری اینستاگرام شما نشود. همواره تعادلی بین تصاویر جالب و عکس‌های بیزینسی‌تان برقرار کرده و به کاربران نشان دهید تفاوت بین این دو فضا را به خوبی می‌دانید.

شماره پنج: به دنبال کنندگان صفحه اینستاگرامی‌تان پاداش دهید. برخی پیشنهادها را فقط برای فالوئرهای حساب اینستاگرامتان ارائه دهید. حواستان به فالوئرهای قدیمی هم باشد و برای افراد وفادار، همواره پاداش‌های خاصی را در نظر داشته باشید. ادامه این روند به همه نشان می‌دهد که حساب اینستاگرامی مجموعه‌تان، اهمیت بسیاری دارد و اشخاص بیشتری به دنبال کردن آن تمایل نشان خواهند داد.

برچسب‌ها:
اینستاگرام، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های اجتماعی، فالوئر، ویدئو
چرا بازاریابی دیجیتال؟
71% از کاربران اینترنتی تمایل دارند از برندی خرید کنند که در شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر و اینستاگرام دنبال می‌کنند.