وبلاگ TagMinds

گزارش هفتگی (6): واتساپ یا فیس‌بوک مسنجر؛ برنده نهایی کدام است؟

messenger2016 (1)

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی با توجه به ماهیت کارشان، به‌طور مداوم در حال تغییر و بهبود هستند. با توجه به حجم بزرگ رویدادها و تحولات در این شبکه‌ها، به‌روز نگه‌ داشتن اطلاعات در این فضا برای اغلب مدیران و افراد، امری طاقت‌فرسا و دشوار است.

گزارش‌های هفتگی آژانس دیجیتال مارکتینگ تگ‌مایندز، تلاشی کوچک برای جمع‌آوری گزارش‌های منظم هفتگی درباره آخرین تحولات وب‌سایت‌های مهم این عرصه است که در روزهای ابتدایی هر هفته، در اختیار مخاطبان وبلاگ قرار می‌گیرد. با ما در مرور مهم‌ترین اتفاقات هفته، همراه باشید:

  1. توییتر از فرمت جدید تبلیغاتی‌اش رونمایی کرد. مدل جدیدی که conversational ads نام گرفته است. این شیوه‌ی جدید به آگهی‌دهندگان کمک می‌کنند تا با مخاطبان خود تعامل مضاعفی داشته باشند و کمپین‌های تبلیغاتی‌شان را بین افراد بیشتری منتشر کنند. باید دید که صاحبان آگهی‌ها و کاربران توییتر، چه واکنشی نسبت به این روش جدید نشان خواهند داد.
  2. فیس‌بوک مسنجر، ماهانه 800 میلیون کاربر فعال دارد. برندهای متفاوتی خدماتشان را در این پلتفرم ارائه می‌دهند و کاربران آشنایی بیشتری با توانایی‌های این برنامه پیدا کرده‌اند. بعد از واتساپ، فیس‌بوک مسنجر دومین پیام‌رسان پرمخاطب در بین سایر برنامه‌های این حوزه است. آماری که نشان می‌دهد فاصله‌ی چندان بین این دو برنامه باقی نمانده؛ و مارک زاکربرگ هم با لبخندی از رضایت، رقابت میان این دو محصولش را به تماشا نشسته است.
  3. یوتوب محبوب‌ترین پلتفرم ویدئویی دنیای اینترنت است. مدیران این شبکه به تازگی اعلام کردند که پخش‌کننده یوتوب، از ویدئوهای HDR‌ یا همان high dynamic range نیز پشتیبانی خواهد کرد. امکان جدیدی که می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای تولیدکنندگان محتواهای ویدئویی پدید به وجود آورد.
  4. دو اپلیکیشن جدید و جذاب نیز برای کاربران شبکه‌های اجتماعی معرفی شدند. برنامه Slash Mobile Keyboard که کار پیام‌رسانی، کاوش و انتشار محتواها در پلت‌فرم‌های دیگر را به‌طور یکپارچه انجام می‌دهد؛ و همچنین اپلیکیشن Live Studio که می‌تواند فایل‌های ویدئویی یا GIF‌ شما را به Live Photo و بالعکس، تبدیل کند. امکان انتشار این فایل‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز طبیعتا وجود دارد.

 

برچسب‌ها:
بازاریابی دیجیتال، توییتر، دیجیتال مارکتینگ، فیس‌بوک مسنجر، واتساپ، یوتوب
چرا بازاریابی دیجیتال؟
محتوای تصویری سه برابر سریعتر از محتوای نوشتاری به اشتراک گذاشته می‌شود.