وبلاگ TagMinds

3 ویژگی اصلی کمپین‌های موفق

4-basica-steps-to-add-social-media-to-campaigns-940x429

همه کمپین‌های موفق ویژگی‌های مشترکی دارند. و هر مدیری که قصد دارد در فضای مجازی کمپینی را راه اندازی نماید، بایستی از آن‌ها آگاه باشد. با ادامه رشد چشمگیر و وحشتناک رسانه‌های اجتماعی در امر بازاریابی آنلاین دیگر نمی توان قدرت این ابزار برای برندینگ و تعامل با مشتری را نادیده گرفت. شاید به جرات بتوان گفت که امروزه دیگر برند بزرگی نیست که حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی فعال نباشد. این مسئله به جز کمپانی هایی است که تیم‌های تخصصی برای رسانه های اجتماعی خود دارند. اگر هم اکنون قصد دارید نخستین کمپین خود را در شبکه‌هایی همچون اینستاگرام، توییتر، فیس بوک و یا حتا تلگرام راه اندازی نمایید، بهتر است این سه ویژگی بارز کمپین های موفق را بدانید.


روی جریانات محبوب و فراگیر موج سواری کنید
چه قصد داشته باشید در وبلاگتان پستی را منتشر کنید و یا عکسی و یا ویدیویی را در اینستاگرام ارسال نمایید و یا هر عملی که قصد دارید در شبکه های اجتماعی انجام دهید؛ موج سواری روی رویدادهایی که به کسب و کار و صنعت شما مربوط است از اهمیت به سزایی در شبکه‌های اجتماعی برخوردار است. به عنوان مثال، اوریو (Oreo) برندی بسیار مشهور در زمینه تولید بیسکوییت در آمریکا است و تیمی که شبکه های اجتماعی این برند را هدایت می کند، به خوبی اهمیت موج سواری را درک کرده است. این تیم در سال 2013 پس از آن که هنگام پخش یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی آمریکا (سوپر بول) برق رفت، در توییتر خود عکس زیر را منتشر کرد.

13-execs-are-listed-in-creative-credits-for-that-oreo-super-bowl-tweet
این عکس به سرعت بسیار فراگیر شد و بالاترین نرخ درگیری مخاطبان را در میان تمام پست های این برند داشت.

 با تصاویری حیرت انگیز، همهمه ایجاد کنید
ارسال چند عکس و نوشته در فضای مجازی به سادگی اطراف برند شما همهمه و غوغا به پا نمی‌کند. شما به تصاویری نیازمندید که بتوانید توجه کاربران اینترنت را تسخیر و نگاه‌ها را به خود معطوف کنید. و این مسئله فقط و فقط در گرو خلاقیت تیمی است که محتوای شما را تولید می‌کنند. برخی از برندها همانند بیسکوییت اوریو با خلاقیتی به یادماندنی و قابل تامل توسط یک تیم با تجربه تلاش می‌کنند محتوایی را خلق کنند که به وسیله آن بتوان بیرون از جمعیت میلیاردی شبکه های اجتماعی ایستاد و هویت برند خود را ساخت.

 با مخاطبان خود در تعامل باشید
تنها به طور مرتب پست‌هایی را در شبکه های اجتماعی ارسال کردن، کافی نیست. شما نیاز مبرمی دارید که مخاطبان خود را نیز درگیر کنید. درگیر کردن (engagement)از جمله عناصری است که نقشی حیاتی در شبکه های اجتماعی برای یک برند دارد و در واقع قلب تپنده هر برندی است که در این شبکه‌ها به فعالیت می‌پردازد. درگیر کردن به معنای پاسخ دادن به سوالات کاربران، تشویق برای کامنت گذاشتن و ایجاد شوق و ذوق در دنبال کنندگان است. همین که مخاطب بداند که شما اهمیت ویژه ای برای او قائلید، برای او کافی است و به همین راحتی شما را تنها نخواهد گذاشت.

برچسب‌ها:
بازاریابی، برندینگ، کمپین
چرا بازاریابی دیجیتال؟
محتوای تصویری سه برابر سریعتر از محتوای نوشتاری به اشتراک گذاشته می‌شود.