وبلاگ TagMinds

معرفی 3 افزونه‌ گوگل کروم برای تولید و بازاریابی محتوا

Chrome-for-content-marketer

بازاریابی و تولید محتوای دقیق و موفق، نیازمند صبر و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است. حتی با وجود تکنولوژی‌های مختلفی که در اختیارمان قرار گرفته، بدون جهت‌گیری حساب شده نمی‌توان نتایج خوبی را در این کار به دست آورد. زمان مهمی از کار بازاریابان محتوا نیز در دنیای اینترنت سپری می‌شود. سرزمین پهناوری از مطالب و داده‌های گوناگون که به کمک مرورگرهای متعددی در دسترس ما قرار گرفته‌اند.

گوگل کروم یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنتی است. نرم‌افزاری که از پشتیبانی کامل غولی مانند گوگل برخوردار بوده و به طور مداوم به‌روز رسانی می‌شود. اکستنشن‌های کروم یکی از بهترین جعبه‌ ابزارها برای کسانی است که به کار تولید و بازاریابی محتوا می‌پردازند. در ادامه به معرفی سه افزونه برتر کروم برای این گروه از کاربران می‌پردازیم:

OneTab

به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا، حتما با شرایطی مواجه شده‌اید که چندین تب را در مرورگرتان باز کرده و برای حرکت در بین آن‌ها هم دچار مشکلاتی شده‌اید. از طرفی گوگل کروم به مصرف کردن مقدار زیادی از حافظه رم دستگاه‌ها شهرت دارد و باز کردن این تب‌های گوناگون نیز فقط این شرایط را بدتر می‌کند. معضلی که افزونه OneTab درمان آن را پیدا کرده است.

پس از اجرای OneTab، حدود 95 درصد از میزان حافظه‌ی اشغال شده، کاسته می‌شود. این افزونه تمامی تب‌های باز شده را می‌بندد؛ و تیتر آن صفحه به همراه لینک‌هایشان را در یک تب خلاصه می‌کند. پس از آن، کاربر تک‌تک به سراغ لینک‌های موردنظر می‌رود و آن‌ها را دوباره بازگشایی می‌کند.

لینک افزونه OneTab

DrumUp

یکی از بهترین افزونه‌ها برای افرادی که می‌خواهند لینک‌ها و مطالب جدید را به‌سرعت پیدا کرده و در شبکه‌های اجتماعی‌شان به اشتراک بگذارند. با وارد کردن اطلاعات حساب‌های کاربری‌تان در فیس‌بوک، توییتر و لینکدین، به این افزونه دسترسی‌های لازم را می‌دهید.

همچنین این اکستنشن به شما امکان دسترسی به کلمات کلیدی و Trend های جاری در شبکه‌های اجتماعی را هم می‌دهد. امکان ارسال پست‌های اختصاصی و زمان‌بندی آن‌ها نیز وجود دارد. امری که این برنامه را تبدیل به رقیبی قدرتمند برای Buffer‌ و سرویس‌های مشابه آن‌ها کرده است.

لینک افزونه Drumup

RiteTag

همه ما در این شرایط قرار گرفته‌ایم که بعد از نوشتن یک واحد محتوایی، برای انتخاب هشتگ درست مردد می‌شویم. برای هر موضوع، هشتگ‌ها و برچسب‌های متعددی وجود دارد که هرکدام می‌تواند برای گروه‌های کاربری مختلفی جذاب باشد؛ و انتخاب کردن از بین این گزینه‌های گوناگون گاهی اوقات می‌تواند بسیار دشوار باشد.

افزونه RiteTag‌ بهترین یار کمکی برای برطرف کردن این مشکل است. وقتی که یک هشتگ را انتخاب کردیم، این افزونه به ما کمک می‌کند تا داده‌های کاملی درباره آن به دست آوریم. آن واژه را با سایر مترادف‌هایش مقایسه کرده و ببینیم هر کلمه چقدر در جذب لایک، ری توییت و ری شیر موفق عمل کرده است.

همچنین باید بگوییم که این افزونه با تصاویر و فایل‌های گیف نیز به‌خوبی کار می‌کند؛ و برای محتواهای تصویری نیز سازگاری و عملکرد مناسبی را نشان داده است.

لینک افزونه RiteTag

برچسب‌ها:
بازاریابی محتوا، شبکه‌های اجتماعی، گوکل کروم
چرا بازاریابی دیجیتال؟
هفتاد درصد شرکت‌ها بزرگ جهان در این حوزه فعال گشه اند